Çipli kimlik kartı nasıl alınırHeyecanla beklenen yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlandı..Çipli kimlik kartları artık cüzdanlarımıza girmeye başlıyor. Bu süreçte çiplik kimlik kartı alma yarışı başlayacak. Herkes hemen kimlik kartına kavuşmak isteyecek..

Çipli kimlik kartı başvurusu için yani yeni kimlikleri almak için önce randevu almanız gerekiyor..randevu işlemşnizden sonra ilçe nüfus müdürlüklerine verilen tarihlerde giderek gerekli işlemleri tamamlamalısınız..

Çipli kimlik kartı alabilmek için öncelikle RANDEVU almak gerekiyor. Çipli kimlik kartı randevusu telefon ile alo 199 arayarak ya da internet üzerinden alınabilinecek. İlk randevuyu alabilenler hemen çiplik kartlarına kavuşma şansını yakalayacaklar.

Şu an için randevu alma işlemleri pilot il kırıkkale nin sadece merkez ilçesinde başlamış durumda..

Randevu sonrası size verilen gün ve saatte nüfus idarelerine gidip parmak izi ve damar izi okutma işlemleri olacak.

* * *

Randevu ve başvuru sonrası ise çipli kart çıkması için ankaradan gelmesi beklenecek. Ve internet üzerinden postaya verilip verilmediği kimlik kartı durumu kontrol edilebilecek.

Posta ile kart adresinize gelecek. Ve kişinin kendisi teslim alabilecek.onayladıgı kişiyede teslim edilebilecek.. Eğer kişi yoksa 15 gün içind postaneden alabilecek.

Daha sonra son adım ise doğrulama süreci. Kimlik kartının doğru kişiye ulaştıgı doğrulandıktan sonra kartınızı kullanmaya başlayacaksınız.


6 yorum

hadi bilen kişi aldı diyelim

hadi bilen kişi aldı diyelim peki köyden yaşayan vatandaşlar nası alacak ben onu merak ediyorum ve yaşlı insanlar bide

05.01.2014 - Misafir

Misafir

sayın Misafir sen aldın diyelim köydeki adamada gerek tv radyo sms
gibi düzenlemeye göre haber alıp 18 tl karşılıgında halletcektir
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN bir kezde arkasında durur lütfen

18.10.2014 - Misafir

arkasında durulcak birşey

arkasında durulcak birşey yapmıyorsunuz ki...

14.02.2015 - Misafir

hasta ve ya nüfus

hasta ve ya nüfus müdürlüklerine gelemiyecek durumda olanların devlet ayağına personel gönderip işlemleri orada yapacak.

15.03.2016 - Misafir

Kimlik

Ben adrese gelmesini istemiyorum çünkü köy yerinde muhtarın tanıdıklarım eline geçiyor açiliyor benim özelim sadece bana ulaşmasını istiyorum

15.03.2016 - Misafir

eziyet

hayatimiz randevu evine cevirdiniz birde rahat rahat alabilsek yaziyorum tc kabul etmiyor acaba oldumde benimi haberim yok

15.12.2016 - celal